odpovědi

Časté dotazy

Tady najdete ty nejčastější dotazy, se kterými se setkáváme v mailech a zprávách od zájemců o naše štěňátka. Předně vám děkujeme za zájem o naší CHS a naše miminka. Pokud zde nenajdete odpověď na vaši otázku, neváhejte nám napsat 🙂

Musíme něco jako zájemci splňovat?

Zájemci musí být zejména milující rodinou pro štěňátko. O to nám jde především. Chodský pes je vhodný na různé aktivity, do rodin s dětmi, jako pes domácí, venkovní i obojí :). Zájemci nás musí navštívit minimálně jednou před odběrem štěněte, musí s námi zůstat v kontaktu a pravidelně zasílat informace o pejskovi a pokud je to jen trochu možné, účastní se poté se svým pejskem svodu dorostu. V neposlední řadě každý zájemce podepisuje smlouvu, ve které se zavazuje o psa řádně pečovat a „nevyrábět“ štěňata bez průkazu původu.

co udělat před odběrem?

Kontaktujte nás a my vás zapíšeme do pořadníku na aktuální vrh. Se všemi zájemci komunikuji a odpovídám na jejich dotazy. Chápu, že si zájemci rezervují štěňátko ve více chovatelských stanicích a chci pouze, aby mi dali vědět, pokud dříve získají svého parťáka jinde. Dále informuji vážné zájemce o tom, že se štěňátka narodila a domlouváme se na osobní návštěvě. Poté dochází k potvrzení odběru, stanovení termínu odběru a výběru konkrétního štěňátka.

Je chodský pes vhodný pro… ?

Chodský pes je opravdu univerzální plemeno, které se hodí téměř ke každému člověku. Jsou to psi milující společnost a děti. Jsou schopní naučit se vycházet bez problémů s dalšími členy domácnosti, jako jsou kočky, hlodavci, ptáci… Vše je o trpělivosti a výcviku, nic není nemožné. Stejně tak jsou to velmi pracovití psi, kteří se rádi zapojí do jakékoli aktivity, kterou jim páníčci vymyslí, od klasického výcviku, přes dogdancing, až po pasení ovcí. Podívejte se na stránky klubu a Facebook Chodský pes v ČR a zjistíte, že je možné s těmito psy dělat opravdu cokoli.

Vadí, že bude pes venku?

Chodský pes je velmi všestranné zvíře, vhodné jak na život v kotci, tak v bytě. Rozhodnutí kde a jak psa umístit, je čistě na nových majitelích. Ale zároveň je nutné říct, že pes MUSÍ mít společnost svých lidí. Tedy pokud chcete mít psa pouze venku, je více než nutné s ním trávit venku dostatek času. Každý pes a chodský pes jako plemeno obzvlášť, trpí, pokud by byl sám bez svých lidí.

kolik stojí štěně?

Cena štěněte se odvíjí od vybraného spojení, od toho, zda se jedná o psa anebo fenu, a od aktuálních nákladů na odchov, výbavičku, apod.. V současné době, dle informací, které máme k dispozici, se ceny chodských psů pohybují rámcově mezi 15 až 25 tisíci Kč. Cena průběžně stoupá, jelikož poptávka převyšuje nabídku. Cena štěněte je také tím nejmenším výdajem, který vás při pořízení pejska čeká. Pro konkrétní cenu konkrétního vrhu vždy kontaktujte chovatele a prosím, projevte nejdříve váš zájem o štěňátko, alespoň pár větami. Nezasílejte nám emaily ve znění: Jaká je cena? a podobné… Děkujeme!

čím krmit?

Zájemcům říkáme, že vždy mají krmit tím, co pejskovi nejvíce sedí… Což se pozná na kvalitě srsti, aktivitě psa, stavu a množství exkrementů, apod. Naše štěňátka jsou seznamována se širokou škálou potravin, syrovou stravou, vařenou stravou i granulemi. Naše feny krmíme primárně granulovou stravou vysoké kvality značky Brit a doplňujeme masem, zeleninou, vejci, ovocem a pamlsky pro psy. Stejně tak štěňátka od nás odcházejí s balíčkem štěněcích granulí značky Brit a pamlsky. Dále je na majitelích, zda vyzkouší jinou značku granulí, přejdou na syrovou stravu (BARF) anebo zůstanou u Britu.

kde nás najdete

č.p. 2
Třeština, 789 73

okres Šumperk, Olomoucký kraj

kontakty

Michaela Kovalová